Kolumbijské dobrodružství

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání
Kolumbijské dobrodružství - Kolumbie

Kolumbijské dobrodružství starstarstar

Kolumbijské dobrodružství
Doprava:
-
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
-
Popis
Kromě perly Jižní Ameriky, města Cartageny, prozkoumáte koloniální hlavní město Bogota a pak to bude Medellín. Čekají Vás kávové plantáže, neskutečná panenská příroda s nejvyššími palmami na světě Valle de Cocora, karibské ostrůvky Rosario a mnohem více. Kolumbie je zemí různorodou, jak v kultuře tak v počasí se liší dle nadmořské výšky.
Další informace
Cena bude potvrzena na základě přesného termínu a cen mezinárodní a lokální letenky. Možnost prodloužení programu.
Stravování
Snídaně
Doprava
Letecká
Program
1. den
Odlet do Bogoty dle Vaší mezinárodní letenky. Po příletu Vás uvítáme v Kolumbii a odvezeme do hotelu v koloniálním centru La Candelaria. Po zbytek dne volný program.

2. den
Po snídani vyrazíte s anglicky mluvícím průvodcem do Zipaquira (1,5 h od Bogoty), kde se nachází katedrála přímo v prostorách obrovského solného dolu. Tohle je pravděpodobně nejneobvyklejší a bezesporu působivé místo pro konání bohoslužeb. Indiáni Muiscas využívali toto místo k získávání soli a následné výměně za zlato. Katedrála se nachází 120m pod povrchem hory. Vstupné je zahrnuto v ceně. Po prohlídce pokračujete procházkou k posvátnému jezeru Guatavita. Muiscasové využívali jezero ke svým náboženským rituálům a k přijetí nových vůdců. Podle legend je toto jezero zdrojem mýtu o El Doradu. Návrat do Bogoty a následuje nocleh.

3. den
Čeká Vás pěší prohlídka koloniálním centrem Bogoty s anglicky mluvícím průvodcem. Navštívíte Chorro de Quevedo, lanovkou vyjedete na kopec Monserrate (3.150m.n.m.),kde se pokocháte krásným výhledem na město a navštívíte řemeslný trh. Pokračujeme do muzea zlata (pondělky zavřeno) nebo do Botero (úterky zavřeno) a na náměstí Bolivar. Zbytek dne volný program.

4. den
Dnes Vás odvezeme na letiště pro přelet do Medellinu. Po příletu transfer do hotelu zajištěn, po zbytek dne volný program.

5. den
Ráno Vás čeká pěší prohlídka města s anglicky mluvícím průvodcem. Uvidíte nejdůležitější památky a náměstí, navštívíte také muzeum Antioquia a metrem se svezeme do čtvrti Santo Domingo, kde se Vám dostane překrásného panoramatického výhledu na celé město. Návrat do hotelu.

6. den
Místní veřejnou dopravou se s průvodcem vydáte do koloniální vesnice Santa Fe de Antioquia, nasáknete zde atmosféru místního života. Po procházce po Santa Fe se svezete "mototaxikem" do Puente de Occidente, dostali do blízkosti ocelového vysutého mostu přes řeku Cauca. Tento unikátní most je téměř 300 metrů dlouhý a je zde prostor pouze pro jedno vozidlo, tedy musí se vždy počkat, až přejede to jedno, které se na mostě již nachází. Most projektoval inženýr José María Villa, který se podílel i na slavném Brooklynském mostu. Návrat zpět do Medellínu.


7. den
Ráno budete vyzvednuti a odvezeni do úžasně zeleného kraje, kraje kávy. Ubytujete se v Hacienda Combia. Odpoledne je ve znamení experimentálních a interaktivních aktivit skrz přírodu a kávových plantáží. Poznáte zvyky tohoto kraje, objevíte nádherné scenérie, nezapomenutelnou vůni a sílu těchto čtyř přírodních elementů.

8. den
Časně ráno Vás odvezeme do údolí Valle de Cocora, kde Vás čeká příjemná procházka tímto údolím s nejvyššími palmami na světě (vosková palma -Palma de Cera). V tomto údolí dosahují palmy výšky až 65m a stala se i národním stromem Kolumbie. Po vzrušující procházce údolím a jejím palmovým lesem se krátce zastavíme v kávovém městečku Salento. Poté návrat zpět do Medellína.

9. den
Transfer na letiště v Armenia a odlet přes Bogotu do Cartageny. Po příletu na Vás bude čekat řidič, který Vás odveze do hotelu, který se nachází v historickém centru Cartageny. Ubytujete se a zbytek dne je volný.

10. den
Připravte se na půldenní pěší prohlídku města koloniální částí, kde navštívíte dvě nejdůležitější památky - Palace of Inquisition a kostel San Pedro Claver. Také navštívíte známou pevnost San Felipe. Zbytek dne je určený k relaxaci nebo se můžete procházet v tomto nejkrásnějším koloniálním městě Jižní Ameriky.

11. den
Dnes se můžete těšit na celodenní výlet na karibské ostrovy Rosario a jejich národní přírodní park. Dostanete ovocný bezalkoholový punč na uvítanou, zaplavete si u korálové pláže, lodí Vás zavezeme do Aquaria. V ceně máte typický oběd. Kolem 15:30 návrat zpět do Cartageny. Po zbytek dne volný program.

12. den
Vychutnáte si svou poslední snídani třeba na střešní terase Vašeho hotelu a později již odlítáte zpět do Evropy dle Vaší mezinárodní letenky.

13. den
Přílet zpět do Evropy
Cena zahrnuje
Ubytování ve 3*hotelu se snídaní, transfery dle itineráře, mezinárodní letenku, strava dle itineráře (s-snídaně, o-oběd, v-večeře), výlety s anglicky mluvícím průvodcem dle itineráře, lokální přelety, pojištění CK proti úpadku.
Cena je kalkulována na základě jedné osoby sdílející dvoulůžkový pokoj
Cena nezahrnuje
Stravu a služby nezahrnuté v itineráři, vstupné do akvária na Rosario (cca COP$25.00), vstupné do muzea Antioquia, osobní pojištění, osobní útratu, spropitné.

Za příplatek:
bahenní sopka Lodo Totumo – výlet z Cartageny (cca 50 km) s léčivou bahenní koupelí a obědem – 1 100 Kč / osoba

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.